Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

Az Országgyűlés Hivatala által kiadott A magyar országgyűlések története sorozat második kötete, – mely 2016 végén jelent meg –, a rendi diéták 1708 és 1792 közötti történetét és működését mutatja be.
2015-ben, akkor még maroknyi címlistával indult az Akadémiai Kiadó új multidiszciplináris szolgáltatása, a MeRSZ (Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatás). A kezdetek óta azonban többszörösére bővült a kínálat, e pillanatban tucatnyi tudományterületről 170 művet tartalmaz, mely szám pedig ez év végéig a kiadó tervei szerint csaknem kétszeresére nőhet.
Épp három éve nyitotta meg újra kapuit az Országgyűlési Könyvtár, miután lezárultak a Steindl Imre Program keretében végzett több hónapos átalakítási munkálatok az olvasótermekben. Az újragondolt belső tér egyik nagy vonzereje, hogy az eredeti építészeti terveknek megfelelően ismét megnyíltak a nagyközönség előtt a korábban irodaként funkcionáló Duna fronti helyiségek mind a földszinten, mind a galérián, lenyűgöző látványt nyújtva a hozzánk betérő látogató számára.​
A Nemzeti Audiovizuális Archívum (NAVA) 2006 óta gyűjti, indexeli és teszi hozzáférhetővé a nyilvánosság számára a magyarországi rádió és televízió műsorszolgáltatók által sugárzott műsorokat.
Tavaly év végén egy 110 éves, ritka előfordulású brosúrával szaporodott a könyvtár Magyar Parlamenti Gyűjteménye. A tenyérnyi nagyságú, 32 oldalas mű az első, amely bemutatja a látogatóknak az új Országház képviselőházi részét.
2015 októberében az Országgyűlési Múzeum szervezésében Az 1848–1849. évi országgyűlés mártírjai címmel került sor arra a konferenciára, melynek résztvevői arra vállalkoztak, hogy a szabadságharcot követő 1949-es megtorlás kevésbé ismert politikus áldozatainak életútját elemezzék.
Tájékoztatjuk önöket, hogy 2017. február 2-án, csütörtökön a könyvtár hivatalos esemény miatt zárva tart.
Rendkívül érdekes, témájában és feldolgozási módjában újszerű összeállítást készített a szerző: Európa és Amerika híres, hosszú történelmi időszak alatt kialakult és máig használt útvonalait vette sorba. Vannak köztük közismertek (pl. Selyemút, Borostyánút) és kevésbé ismerősek (pl. Oregon-ösvény, Könnyek útja).

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo