Asset Publisher

A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap. Június 4-ét, az 1920-as trianoni békediktátum napját az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről szóló 2010. évi XLV. törvényben nyilvánította a Nemzeti Összetartozás Napjává.
A tanulmánykötet friss szemléletű írásai a gyakorlatban jól használható településfejlesztési módszerekkel ismertetnek meg, bemutatják az egyes gazdasági folyamatok területi vonatkozásait és a fejlesztés lehetőségeit.
Száz éve, 1914. május 25-én hunyt el Kossuth Ferenc mérnök, politikus, országgyűlési képviselő, Kossuth Lajos fia. Kossuth Ferenc mérnöki tudását Európa-szerte elismerték, ő nyerte például azt a pályázatot, melyet az egyiptomi kormányzat a Níluson átívelő acélhidak megépítésére írt ki.
A szerző tanulmányaiban történész-szemmel tekinti át a 21. század legfontosabb kérdéseit, a Nyugat előtt álló problémákat: mi lesz az állam szerepe, megmaradnak-e a nemzetállamok, hogyan érvényesülnek az emberi szabadságjogok, lesz-e elegendő munkahely, mi lesz a családdal, milyen következményekkel jár az életkor növekedése, fenntartható-e a szociális ellátórendszer?
Hazánkban a 2005. évi XXXVII. törvény nyilvánította május 9-ét Európa Napjává. 1950-ben ezen a napon vetette fel Robert Schuman egykori francia külügyminiszter, hogy a korábban egymással szemben álló országok között ne csak megbékélés, de együttműködés is legyen – és hogy erre az együttműködésre új Európát építsenek.