Asset Publisher

Az Országgyűlési Könyvtár kiemelt hangsúlyt helyez a főgyűjtőköri tudományterületekkel (jogtudomány, politikatudomány, történelem), a nemzetközi szervezetekkel (ENSZ, EU), valamint a külföldi parlamentek működésével kapcsolatos friss külföldi szakirodalom minél szélesebb körű beszerzésére. Az alábbiakban a közelmúltban feldolgozott jogtudományi tematikájú külföldi köteteinkből adunk közre egy válogatást.
A Hágai Nemzetközi Jogi Akadémián tartott kurzusok, szemináriumok előadásai az alapítástól kezdve közzétételre kerülnek angolul vagy franciául a „Recueil des cours: collected courses of the Hague Academy of International Law” című kiadványban. A nemzetközi jogi évkönyvnek ez idáig több mint 370 kötete látott napvilágot, 1939 és 1947 között azonban szünetelt a kiadvány megjelenése.
Az Országgyűlési Könyvtár kiemelt hangsúlyt helyez a főgyűjtőköri tudományterületekkel (jogtudomány, politikatudomány, történelem), a nemzetközi szervezetekkel (ENSZ, EU), valamint a külföldi parlamentek működésével kapcsolatos friss külföldi szakirodalom minél szélesebb körű beszerzésére. Az alábbiakban a közelmúltban feldolgozott politikatudományi tematikájú külföldi köteteinkből adunk közre egy válogatást.
Werbőczi István 1698-ban kiadott „Decretum Latino-Hungaricum. Sive Tripartitum opus juris consuetudinarii... Regni Hungariae et Transilvaniae, ac Partium Eidem Subjectarum... Az az, Magyar és Erdély Országnak három részre osztott törvény könyve” című kötetének nyomtatott dokumentumai a magyar, és az erdélyi jogélet alapjait jelentő fejedelemségkori törvénygyűjteményeket tartalmazzák. A könyvtár 2019-ben egy árverésen jutott hozzá a kötethez, mely igen rossz állapotban volt, így mindjárt a beszerzést követően restaurálásra kellett küldenünk a művet, ahol 120 munkaóra alatt újították meg a szakemberek.
2019. november 18-án az Országház Nagy Miklós termében ünnepélyes keretek között került sor az Országgyűlés Hivatala és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem között fennálló együttműködés megújításáról szóló megállapodás aláírására. Az NKE részéről Koltay András rektor, az Országgyűlés Hivatala képviseletében Such György főigazgató látta el kézjegyével azt a keretmegállapodást, mely egységes formába önti a Hivatal és az Egyetem hosszú évek óta sikerrel működő, szerteágazó szakmai együttműködési programjának minden elemét.