Asset Publisher

Április 25-én a Zala megyei közgyűjtemények dolgozói látogatást tettek az Országgyűlési Múzeumban és az Országgyűlési Könyvtárban. Az intézmények közötti együttműködés további bővítése érdekében meghívást kaptunk Zalaegerszegre, a Göcseji Múzeumba.
A Képviselőházi Könyvtár megalapításától fogva zárt, intézményi gyűjtemény volt, melyet az országgyűlési képviselők számára hoztak létre. Ám a folyamatosan gazdagodó gyűjtemény számos olyan könyvet, sajtóterméket, országgyűlési dokumentumot birtokolt, amely más magyarországi könyvtár állományában nem volt megtalálható, így egyre több kutató, egyetemi tanár, miniszteriális dolgozó kért engedélyt a könyvtárhasználatra.
Elgondolkodott már azon, hogy egy borús, ködös őszi napon mitől lesz derűsebb, mitől lesz jobb a hangulata, ha eltölt pár órát az Országgyűlési Könyvtár olvasótermében? Ha felpillant, s tekintete megpihen a kazettás mennyezeten, a polcokkal borított oldalfalakon, a lépcsőkön, a kifinomult díszítésű kovácsoltvas korlátokon, érzékelheti, azok a munkájukra igényes régi mesterek, iparművészek kézjegyét viselik magukon.
A könyvtárak állományában való téma szerinti keresés igénye már a 19. században felmerült. Ma már nehéz elképzelnünk, hogy a cédulakatalógusok és a számítógépek előtti időszakban is volt lehetőség arra, hogy a műveket téma szerint keressék. A könyvtári szakrendszerek általában a tudományok felosztásának, csoportosításának valamely filozófiai rendszerén alapultak.
​A Tisza-parti város Információs Központja, a Csemegi Károly Könyvtár és Tari László Múzeum az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel (IKSZ) karöltve idén május 27. és 28. között rendezte meg a Kárpát-medencei könyvtárosok konferenciáját. A határon túli magyar könyvtárosok legnagyobb seregszemléjén az Országgyűlési Könyvtár munkatársai előadóként és résztvevőként egyaránt képviseltették magukat.