Asset Publisher

Az Oxford University Press gondozásában 2015-ben megjelent mű elsőként ad áttekintést idegen nyelven a magyarországi szokásjog kialakulásáról, történetéről. A kötet a 13. század elejétől egészen a 20. századig követi nyomon a szokásjog fejlődését és elemzi annak hatását, változásait.
Osztovits András szerkesztésében jelent meg az EU-jog c. tankönyv második, aktualizált, bővített kiadása.
Nyíri Tamás teológus és filozófus, régebben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára volt. Az 1970-es évek elején íródott könyvének a második kiadását fedezheti fel gyűjteményünkben az olvasó.
Bitskey Botond, az Alkotmánybíróság főtitkárának és Török Bernát, az Alkotmánybíróság főtanácsadójának szerkesztésében megjelent kötet elsősorban ahhoz kíván hozzájárulni, hogy a 2012-ben az alapjogvédelem egyik legfontosabb hazai eszközévé vált jogintézmény valóban betölthesse rendeltetését.
Negyedszázaddal az 1989-90-es demokratikus átmenet óta ugyanabban a politikai rendszerben élünk-e ma, mint ami akkor létrejött? Erre keresi a választ a Körösényi András professzor által vezetett Politikatudományi Intézet most kiadott tanulmánykötete, amelynek szerzői azt vizsgálják, hogyan változtak a politikai szereplők és intézmények (kormány, parlament, alkotmánybíróság, köztársasági elnök, önkormányzatok, média) az elmúlt 25 év során.